Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг, підвищити якість рекламних і маркетингових активностей.
Гідроізоляція та водовідштовхувальні продукти
Продукти, які при нанесенні на основу збільшують її поверхневий натяг, запобігаючи адсорбції та проникненню води.
Водовідштовхувальні просочення не утворюють плівку на поверхні основи і глибоко в неї проникають, мають високий рівень випаровування і після нанесення не змінюють зовнішнього вигляду матеріалу.
У минулому з метою захисту основи від дії води для нанесення використовувалися абсолютно гідроізолюючі покриття і навіть штучні каучуки, які запобігали проникненню води зовні всередину, але з іншого боку, не дозволяли внутрішній вологості випаровуватися з конструкції назовні.
Згодом досягнення в результаті досліджень і розробка нових продуктів на основі силанів і силоксанів для захисту матеріалів від шкідливої дії вологості призвели до створення так званих водовідштовхувальних просочень як на розчинниках, так і на водній основі.
Гідроізоляція – це захист будівельних матеріалів від шкідливого впливу вологи, особливо бетонних фасадів та споруд із облицювальної цегли.
Незважаючи на те, що за визначенням слово «просочувати» означає змочування пористого матеріалу рідиною з низьким ступенем в’язкості, сам термін допускає величезну різноманітність тлумачень: від нанесення рідини для зміцнення поверхні до надання їм фунгіцидних властивостей, інсектицидної дії і т.д.
Ми використовуємо цей термін, називаючи водовідштовхувальні рідини, які при нанесенні на основу збільшують її поверхневий натяг, перешкоджаючи адсорбції води та її подальшому проникненню.
На фотографії видно, що водовідштовхувальне просочення, нанесене на поверхню з будівельного розчину, не дозволяє краплям води проникнути всередину матеріалу, незважаючи на його високу пористість. Спостерігається типовий ефект круглої краплі, що не розтікається.
Дослідження в галузі водовідштовхувальних продуктів сконцентрувалися на розробці продуктів, здатних утворити таке покриття, з яким вода не зможе легко зчепитися, наприклад, як у випадку з воском.
Завдяки досягненням у галузі дослідження силіконів, стала можливою розробка матеріалів, здатних покривати стінки пор матеріалів, не закупорюючи самі пори.
Пара і вода, таким чином, лише злегка прилягають до матеріалу, але не зчіплюються з ним, що дозволяє матеріалу продовжувати «дихати» через стінки пір.
Ця характеристика була досягнута завдяки органосиліконовим складам, що мають водовідштовхувальні властивості, які не закупорюють пори матеріалу, а навпаки, утворюють тонкі шари на їх стінках, перешкоджаючи змочування та капілярну адсорбцію води.
Водовідштовхувальні просочення безбарвні, не утворюють плівки та перешкоджають капілярній адсорбції води та забруднення, не закупорюють пори і, таким чином, значно не змінюють газо- та паропроникність основи.
У цьому відношенні водовідштовхувальні просочення діють як усередині, так і на поверхні основи, на яку наносяться.
Через пористість матеріали, що використовуються в будівництві, адсорбують воду (в рідкому і газоподібному вигляді). Це означає, що вода проникає в пори матеріалу і може призвести до різних типів пошкоджень. Пори є простором, що з’єднує зовнішню та внутрішню сторону матеріалу, які утворюють капілярні сітки всередині матеріалу.
У звичайних умовах матеріал приймає, накопичує та виділяє водяну пару. Весь цей процес здійснюється через пори, що дозволяють матеріалу дихати. Процес проходу водяної пари через капілярну сітку та пори матеріалу називається паропроникністю. Паропроникність вимірюється випаровуваністю, а точніше кількістю води (г/м2), що проходить через певний обсяг матеріалу.
Матеріали мають різну пористість, тому поверхні з високою пористістю схильні до подальшого проникнення вологи. Серед матеріалів, що найбільш використовуються в будівництві, деревина найсильніше адсорбує вологу, після неї йдуть вапняний розчин, цемент та цементні розчини, легкий бетон, нормальний бетон та цегла.
Під час гідроізоляції певної основи відбувається просочування матеріалу (його часу) продуктом з низьким ступенем в’язкості, що зрештою знизить адсорбцію води. Завдяки низькій молекулярній вазі ці продукти дуже глибоко проникають у пори основи.
Через те, що водовідштовхувальні просочення не утворюють плівку, основа зберігає свою паро- і газопроникність, на відміну від плівкоутворювальних продуктів, які створюють так званий бар’єр, що не дозволяє матеріалу «дихати». Плівкоутворюючими можуть бути деякі продукти на акриловій, поліуретановій або епоксидній основі.
Таким чином, найбільш важливою вимогою, якій має задовольняти водовідштовхувальне просочення, є забезпечення значного та тривалого зменшення капілярної адсорбції води не тільки на поверхні, а й зсередини.
Як показано на малюнку, гідроізолюючі продукти покривають стінки пор найтоншим шаром, не закупорюючи їх.
При контакті з гідроізольованими капілярами вода в рідкому вигляді не може проникнути всередину. Вона відштовхується і збирається на поверхні у вигляді характерних крапель, що не розтікаються («перлин»), що є однією з функцій водовідштовхувальної просочення, тобто. сприяти утворенню крапель води на поверхні.
Це досягається завдяки тому, що гідроізолюючі просочення змінюють поверхневий натяг основи таким чином, що дощові краплі збираються і зісковзують з поверхні, не зчіпляючись з нею.
Раніше гідроізолюючі продукти використовувалися на облицьованих стінах, де було небажано змінювати зовнішній вигляд та оригінальний колір основи. Незважаючи на це, досягнення, досягнуті при формулюванні продуктів, призвели до того, що їх використання поширилося на велику різноманітність матеріалів, завдяки глибокому проникненню у всі типи матеріалів мінерального походження, включаючи камінь, що дозволяє просочувати пори на глибину, покриваючи їх непомітним шаром гідроізолюючого матеріалу .
Серед різних гідроізолюючих продуктів, існують як універсальні просочення, здатні гарантувати задовільні результати практично для всіх мінеральних підкладок, так і спеціально розроблені для конкретних потреб, наприклад, залежно від ступеня адсорбції та стійкості до лужності матеріалу. Наприклад, при гідроізоляції армованого бетону, що представляє дуже компактну та лужну основу, необхідно забезпечити підвищене проникнення гідроізолюючого продукту та високий захист від лужності основи.
Існують навіть гідрофобізатори у вигляді гелю, що виключають втрати при нанесенні, спеціально розроблені для нанесення на стелі. Хоча на перший погляд може здатися, що водовідштовхувальні просочення у вигляді гелю мають нижчу проникаючу здатність, насправді це не так. Один шар гелеподібного водовідштовхувального просочення (400 г/м2) захищає також, як три шари рідкого гідрофобізатора.
Водовідштовхувальні продукти повинні гарантувати:
– Ефективне зниження адсорбції води;
– Підтримка високого ступеня паропроникності;
– Високу проникаючу здатність;
– Достатню стійкість до лужності;
– Стійкість до ультрафіолетових променів;
– Не створювати блиску, липкості або жовтизни на поверхнях, що обробляються;
— Бути нешкідливими під час застосування.
Гідрофуганти (невидимий)
ОПИС: Водовідштовхувальне просочення на розчинниках на основі силоксанових смол, що абсолютно незмінює зовнішній вигляд поверхні.
Гідроізоляція фасадів з пористих матеріалів, таких як: бетон, цегла, черепиця, натуральний камінь і т.д.
РОЗВЕДЕННЯ: продукт готовий до використання.
ВИСУШУВАННЯ: 30 хв залежно від пористості поверхні.
ЧИЩЕННЯ ПРИЛАДДЯ ТА ІНСТРУМЕНТУ: Розчинник для чищення D-80 або Синтетичний розчинник D-90.
ОБРОБКА: невидима.
ВИХІД: 0,4-0,6 л/м2 залежно від пористості поверхні. | УПАКОВКА: 0,75 л, 4 л, 16 л.
ГІДРОФУГАНТЕ АККУА (НЕВИДИМИЙ)
ОПИС: Водорозчинне водовідштовхувальне просочення на основі силоксанових смол, що абсолютно незмінює зовнішній вигляд поверхні.
Гідроізоляція фасадів з пористих матеріалів, таких як: бетон, цегла, черепиця, натуральний камінь і т.д.
РОЗВЕДЕННЯ: продукт готовий до використання.
ВИСУШУВАННЯ: 30 хв залежно від пористості поверхні.
ЧИЩЕННЯ ПРИЛАДДЯ ТА ІНСТРУМЕНТУ: водою.
ОБРОБКА: невидима.
ВИХІД: 0,2-0,5 л/м2 (залежно від пористості поверхні). | УПАКОВКА: 0,75 л, 4 л, 16 л.